PUBLIKACJA PROJEKTÓW
DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA

Lista projektów - OSIEDLE POLANA

Liczba wszystkich projektów: 2

BOU01 - Plac zabaw dla dzieci w Dobce

Budowa placu zabaw dla dzieci wraz z położeniem sztucznej trawy lub mat przerostowych. Chcemy stworzyć miejsce w Dobce do spędzenia czasu dla rodzin z dziećmi z całej Dzielnicy Polana.


Nazwa osiedla: Polana Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: ul. Orłowa 2, Dobka, teren Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu

BOU02 - Budowa Skate Parku pod Palenicą

W ramach projektu ma być zrealizowana II część zadania p.n. "Budowa Skate Parku pod Palenicą" polegająca na zakupie i montażu urządzeń Skate Parku.


Nazwa osiedla: Polana Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: Ustroń Jaszowiec, naprzeciwko wyciągu na Palenicę na terenie byłego kortu tenisowego przy ul. Wczasowej.

Lista projektów - OSIEDLE ZAWODZIE

Liczba wszystkich projektów: 3

BOU07 - Remont chodnika w ciągu ul. Szpitalnej na działkach nr 3569/62 i 3555/15 w części przylegającej do DW Ziemowit

j.w.


Nazwa osiedla: Zawodzie Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 35000 zł
Lokalizacja: Chodnika w ciągu ul. Szpitalnej na działkach nr 3569/62 i 3555/15 w części przylegającej do DW Ziemowit

BOU08 - Plac zabaw w dzielnicy Zawodzie

Plac zabaw wyposażony zostanie w cztery urządzenia do zabawy, ławkę oraz kosz na śmieci. Całość zostanie ogrodzona. Nawierzchnia stanowić będzie warstwa piasku o grubości 30cm, otoczona obrzeżem gumowym zapobiegającym „wysypywaniu się” kruszywa. Grunt wybrany w celu wykonania nawierzchni zostanie zagospodarowany na działce w formie niewielkich skarp. Plac zabaw wyposażony zostanie w kwadratową piaskownicę z siedzeniami o wymiarach 2,5x2,5m, drewnianą huśtawkę podwójną, bujak na sprężynie oraz drewniany zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, wieżą, wejściem linowym, wejściem typu trap, wejściem typu schody oraz pomost linowy.


Nazwa osiedla: Zawodzie Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: Działka nr 3642/5 przy ulicy Szpitalnej

BOU19 - PLAC ZABAW DLA DZIECI W DZIELNICY ZAWODZIE

W dzielnicy Zawodzie nie ma ogólnodostępnego miejsca integracji mieszkańców. Jednym z takim miejsc mógłby być plac zabaw dla dzieci. Jego lokalizacja to zbieg ul. Szpitalnej z Sanatoryjną, naprzeciw Szpitala Reumatologicznego - centralny punkt dzielnicy Zawodzie.


Nazwa osiedla: Zawodzie Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: Zbieg ulic Szpitalnej i sanatoryjnej, działka miejska o numerze pgr: 3416/32

Lista projektów - USTROŃ GÓRNY

Liczba wszystkich projektów: 3

BOU16 - Świetlica – nowoczesna, kolorowa i bezpieczna przestrzeń dla każdego ucznia.

Celem projektu jest doposażenie świetlicy szkolnej w nowe meble, innowacyjne pomoce dydaktyczne. Nadrzędnym celem jest wszechstronny rozwój dziecka. Chcemy, aby świetlica była miejscem przyjaznym uczniom, miejscem, do którego będą chętnie uczęszczać i czuć się bezpiecznie oraz swobodnie. Chcemy wychowywać i uczyć przez zabawę, a nowoczesne technologie, odpowiednie wyposażenie sali są ku temu bardzo pomocne. Dzięki realizacji tego projektu uczniowie SP 1 będą mogli atrakcyjnie i w wartościowy sposób spożytkować czas spędzony w świetlicy szkolnej, rozwijać swoje zdolności, kształtować kompetencje i integrować się z grupą.


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39960 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 39960 zł
Lokalizacja: Świetlica w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ustroniu u. Partyzantów 2

BOU17 - Remont schodów przy Żłobku Miejskim przy ul. Gałczyńskiego 43

Remont schodów znajdujących się przy Żłobku Miejskim w Ustroniu polegający na wymianie uszkodzonych płytek na okładzinę kamienną antypoślizgową z żywicy epoksydowej. Projekt zakłada wymianę balustrad oraz podjazdu dla wózków wykonanych ze stali nierdzewnej. Remont schodów ma zapewnić możliwość bezpiecznego korzystania z tego przejścia mieszkańcom Ustronia oraz rodzicom odwożącym swoje dzieci do żłobka. W okresie zimowym , kiedy obecne schody są śliskie większość osób aby przejść korzysta z jezdni co ułatwia ruch samochodowy oraz stwarza zagrożenie dla pieszych. Wykonanie nowych schodów zachęci do korzystania z przejścia koło Żłobka Miejskiego co znacznie wpłynie na poprawę jakości ruchu pieszego i samochodowego w obrębie oś. Manhatan, Żłobka Miejskiego oraz przedszkola nr 7


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: ul. Gałczyńskiego 43, 43-450 Ustroń

BOU18 - Muzealny Ogródek Sensoryczny

Ogród sensoryczny jest ogrodem, który czytamy za pomocą wszystkich zmysłów. Emitowane przez specjalnie dobraną roślinność doznania estetyczne, zapachowe, dźwiękowe czy dotykowe mają stymulować ośrodkowy układ nerwowy i prowokować mózg do efektywniejszego działania. Muzealny Ogródek Sensoryczny usytuowany przy powstającym już Domku Pracy Twórczej (planowane otwarcie na wrzesień 2019 r.) wpisuje się w nową koncepcję zagospodarowania terenu wokół Muzeum Ustrońskiego. Bliskość Parku Kuracyjnego oraz samego Muzeum Ustrońskiego sprawi, iż z naszego ogródka będą korzystali zarówno zwykli mieszkańcy Ustronia, jak i turyści, uczniowie szkół, rodziny z dziećmi, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Całość założenia podzielono na kilka stref, odpowiadającym oddziaływaniu na poszczególne zmysły: ścieżka sensoryczna, strefa zapachu, strefa dźwięku, strefa dotyku, strefa barw, strefa smaku. Muzealny Ogródek Sensoryczny będzie nowym miejscem na mapie Ustronia, przyciągającym odwiedzających swoim urokiem i harmonią, koić zmysły i umysł. Jego obecność przyczyni się do uatrakcyjnienia terenów wokół Parku Kuracyjnego, rozszerzając równocześnie ofertę Muzeum Ustrońskiego o funkcje rekreacyjne i prozdrowotne.


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 24500 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 30000 zł
Lokalizacja: ul. Hutnicza 1

Lista projektów - OSIEDLE USTROŃ DOLNY

Liczba wszystkich projektów: 3

BOU03 - Świetlica- mały świat dziecka

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 2 to przestrzeń w której bardzo brakuje miejsca na wyciszenie. Do szkoły uczęszcza ok 500 uczniów, wielu z nich potrzebuje miejsca wolnego od hałasu, komfortowej przestrzeni pracy,gdzie będą mogli odpocząć i skorzystać w satysfakcjonujący sposób z różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Miejsce to na dzień dzisiejszy jest mocno niedoinwestowane - zajmuje 2 sale lekcyjne, zaopatrzone w stare stoliki i szafy, pamiętające początki szkoły. Rozwiązaniem problemu będzie wyposażenie pomieszczeń w nowoczesne , przytulne i sprzyjające rozwojowi dziecka na każdym poziomie miejsce ,dające możliwość poznawania otaczającej go rzeczywistości w sposób ciekawy i namacalny- służyć temu maja metody i sprzęty, które będą się tam znajdować. Założeniem projektu jest odnowienie wyposażenia świetlicy oraz stworzenie uczniom azylu mającego charakter sali do odrabiania zadań i kolejnej- poznawania świata z wygodnymi miejscami do odpoczynku, relaksu z wykorzystaniem wielu metod ( Elementy Integracji Sensorycznej, Weroniki Sherborn, Denisona, Arte-terapii)zajęć dających możliwość rozwijania pasji. Odpowiednie i fachowe pomoce( programy dobrego startu, słuchowiska, krążki sensoryczne, mikroskop,efekty świetlne ,dźwiękowe i dotykowe ,kreatywne tablice, kabina ciszy, projektory gwieździstego nieba,szumiącego morza, materace, pufy, hamak i wiele innych rozwijających form) w maksymalnym stopniu ułatwią i urozmaicą przyswajanie wiedzy i efektywność odpoczynku. Świetlica będzie bezpiecznym, przyjaznym miejscem nauki, odpoczynku oraz spotkań z przyjaciółmi. Po zajęciach szkolnych będzie to również miejsce gdzie nasze dzieci będą mogły odpocząć w specjalnej wyciszonej i dostosowanej sali ale też w kreatywny sposób zmierzyć się z własnymi marzeniami, potrzebami- budując w sobie poczucie spełnienia, zadowolenia.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39115 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 39115 zł
Lokalizacja: Klimatyczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu, ul. Daszyńskiego 31 – 3 sale usytuowane w skrzydle świetlicy szkolnej na pierwszym piętrze, przeznaczone na kreatywne zajęcia świetlicowe.

BOU22 - Plac zabaw w parku obok MDK Prażakówka

Plac zabaw dla dzieci. W ramach budżetu obywatelskiego miałyby zostać zakupione: huśtawka z 4 siedziskami, fabryka piasku - piaskownica z dodatkowymi zabawkami do kreatywnej zabawy oraz system Basic zawierający między innymi zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, przejście linowe i inne.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 38550 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: Ul. Polna park/teren zielony za MDK Prażakówka

BOU23 - Renowacja boiska do siatkówki

Renowacja boiska do Siatkówki na osiedlu Cieszyńskim. Wylanie powierzchni poliuretanowej na przygotowanej już podbudowie asfaltowej. Zakup siatki oraz śrub mocujących. Namalowanie linii boiska oraz postawienie tabliczki informacyjnej na temat zasad korzystania z boiska. Pozwoli to wszystkim mieszkańcom Ustronia na uprawianie Siatkówki na świeżym powietrzu.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: plac zabaw na osiedlu Cieszyńskim

Lista projektów - OSIEDLE HERMANICE

Liczba wszystkich projektów: 3

BOU14 - Hermanice na sportowo

Projekt ma na celu aktywizację różnych grup społecznych na terenie osiedla Hermanice. Uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach sportowych spowoduje zwiększenie aktywności fizycznej, co wpłynie pozytywnie na stan zdrowia fizycznego, psychicznego i ogólnego samopoczucia. Projekt ma także na celu integrację mieszkańców, pozytywną identyfikację z osiedlem i przekazywanie dobrych wzorców. Projekt będzie dobrą okazją do wykorzystania obiektu sportowego w naszej dzielnicy, który jest mało używany. Obecność profesjonalnych trenerów zachęci mieszkańców do większej aktywności fizycznej, jednak będą to zajęcia głównie dla zabawy, bez presji na wyniki czy oceny. Chodzi o dobrze spędzony czas z przyjaciółmi i sąsiadami.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 13520 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 15000 zł
Lokalizacja: Boisko sportowe w Hermanicach

BOU15 - Dzień Hermanic – Święto Kozy

Nawiązując do historycznej nazwy naszego osiedla Ziegenstadt, chciałabym zorganizować piknik dla mieszkańców Hermanic. Miałby on miejsce na terenie boiska w Hermanicach, termin zostanie ustalony z mieszkańcami i władzami miasta. Taki festyn byłby okazją do spotkania się mieszkańców, bliższego poznania nowych sąsiadów (jesteśmy najszybciej rozwijającą się dzielnicą Ustronia), zapoznania się z ciekawostkami historycznymi dotyczącymi Hermanic, zaprezentowania lokalnych talentów. Atrakcje obejmowałyby także stworzenie logo osiedla w formie plastycznej, malowanie buziek dla dzieci, dmuchańce, konkursy sportowe, fotobudka czy zagródka z kozami. Impreza byłaby prowadzona przez DJa, który także wcieliłby się w rolę konferansjera.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 16800 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 19300 zł
Lokalizacja: Boisko sportowe w Hermanicach

BOU21 - Rozbudowa boiska do siatkówki plażowej

Rozbudowa boiska do siatkówki plażowej poprzez wykonanie piłkochwytów od strony boiska, postawienie 2 ławek, koszy na śmieci oraz wyplanowanie i uporządkowanie terenu dookoła boiska piłki plażowej, bramka do wejścia na boisko, postawienie stanowiska sędziowskiego.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: Boisko do siatkówki plażowej w Hermanicach

Lista projektów - OSIEDLE LIPOWIEC

Liczba wszystkich projektów: 2

BOU11 - Nowoczesna pracownia multimedialna

NOWOCZESNA PRACOWNIA MULTIMEDIALNA – to nowoczesna pracownia matematyczno-fizyczna wyposażona w nowe meble i sprzęt wraz z oprogramowaniem do matematyki i fizyki. To również nowe pomoce naukowe dostosowane do potrzeb uczniów zgodnych z nową podstawą programową Wszystko ma służyć poznaniu i zrozumieniu podstawowych nauk ścisłych, które znacząco stymulują rozwój osiągnięć ludzkości. Osprzęt multimedialny ułatwi wizualizację trudnych zagadnień z zakresu matematyki i fizyki, a tym samym ich przyswajanie przez uczniów. Nowoczesne i ergonomiczne meble przyczynią się do ograniczenia wad postawy oraz zmniejszenia znużenia uczniów pracujących w niewygodnych warunkach.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 5 w Ustroniu, 43-450 Ustroń, ul. Szkolna 1

BOU13 - „ FOLK JEST TRENDY - STROJE CIESZYŃSKIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW ”

Projekt „ FOLK JEST TRENDY - STROJE CIESZYŃSKIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW” obejmuje uszycie strojów cieszyńskich na wymiar dla 15 dziewczynek i 15 chłopców Przedszkola nr 5 w Ustroniu. W skład dziewczęcego stroju wchodzi suknia, kabotek, fartuch i kokarda - z odpowiednimi zdobieniami. Natomiast dla chłopców przewiduje się uszycie haftowanych bruclików z czerwonego sukna na podszewce. Stroje cieszyńskie dla przedszkolaków będą zróżnicowane rozmiarowo, by idealnie im pasowały. Dzieci ubrane w folkowe stroje będą uświetniać wiele uroczystości, imprez i świąt, kultywując tradycje ludowe naszego regionu. Będą też ozdobą i wizytówką naszego Miasta, a jednocześnie przyczynią się do ocalenia od zapomnienia dorobku naszych ojców.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 23000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 23000 zł
Lokalizacja: Stroje cieszyńskie są przeznaczone dla dzieci Przedszkola nr 5, ul. Lipowska 127, 43-450 Ustroń

Lista projektów - OSIEDLE NIERODZIM

Liczba wszystkich projektów: 4

BOU04 - Zostań szkolnym programistą

Projekt „Zostań szkolnym programistą” ma na celu wzbogacenie szkoły poprzez zakup monitora interaktywnego, laptopa, klocków do nauki programowania oraz robotów edukacyjnych, którymi steruje się przy pomocy tabletów. Programowanie uczy dzieci myślenia algorytmicznego - logicznego, które tak naprawdę potrzebne jest nie tylko w szkole na każdym przedmiocie, ale w całym życiu. Żeby każde dziecko miało szansę spróbować swoich sił, przygoda z programowaniem powinna zaczynać się w szkole. Programowanie jest połączeniem różnego rodzaju gier z nowoczesnymi technologiami z troszkę innym podejściem. Dla nauczycieli jest to nowe wyzwanie, tym bardziej, że nowa podstawa programowa zakłada, że na wczesnym etapie edukacji na każdych zajęciach powinniśmy realizować pewne elementy z programowania.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 28000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 28000 zł
Lokalizacja: Budynek Szkoły Podstawowej nr 6 im. Józefa Kreta w Ustroniu, ul. Józefa Kreta 6

BOU09 - Bezpieczni na szóstkę

Zakup kamizelek, zabezpieczenie wejscia do przedszkola - videodomofon, zakup mebli do szatni


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 12000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 12000 zł
Lokalizacja: ul Szeroka 7 Ustroń

BOU10 - Garaż dwustanowiskowy na sprzęt dla OSP Nierodzim oraz balustrada do wejścia głównego strażnicy

1. Zakupiony garaż wykorzystywany będzie na przechowywanie sprzętu ratowniczego, sorbentów oraz przyczep wykorzystywanych w działaniach ratowniczych. 2. Wykonanie balustrady do wejścia głównego budynku domu strażaka poprawi estetykę budynku oraz bezpieczeństwo użytkowników.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 19000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 26000 zł
Lokalizacja: Teren wokół budynku strażnicy OSP Nierodzim przy ulicy Szerokiej 5

BOU12 - Sportowy Nierodzim - stół do tenisa stołowego

Ustawienie stołu do tenisa stołowego na utwardzonym podłożu (miejsce pod i wokół urządzenia ma zostać wybrukowane). Stół do tenisa stołowego zwiększy atrakcyjność skwerku przy ulicy Kreta i będzie dodatkową atrakcją dla dzieci, młodzieży, jak również i dorosłych. Jest to miejsce w bliskiej odległości od szkoły i boiska piłkarskiego. Dodatkowo urządzenie dostarczy wielu chwil radości i relaksu swoim użytkownikom bez względu na wiek i płeć. Znajdujące się na tym skwerku ławki będą miejscem odpoczynku nie tylko dla rodziców dzieci korzystających z tej formy zabawy, ale również osób starszych.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 18800 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 18800 zł
Lokalizacja: Nierodzim, ul. Krerta działka nr 356/1

PUBLIKACJA PROJEKTÓW
ODRZUCONYCH PRZEZ KOMISJĘ

Liczba wszystkich projektów: 1

BOU06 - Bezpieczni na szóstkę

Zabezpieczenie drzwi wejsciowych do przedszkola, montaz wideodomofonu. zakup kamizelek odblaskowych dla wszystkich dzieci, zakup mebli do szatni


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 12000 zł
Lokalizacja: Przedszkole nr 6 w Ustroniu ul Szeroka 7

PUBLIKACJA PROJEKTÓW
DOPUSZCZONYCH DO REALIZACJI BEZ GŁOSOWANIA

Liczba wszystkich projektów: 2

BOU20 - Aktywny Poniwiec - kontynuacja zajęć na basenie

Projekt obejmuje zajęcia sportowe: aqua aerobik dla seniorów, aqua aerobik dla dorosłych, naukę pływania dla dzieci oraz dorosłych, szkolenie nordic walking + wspólne wyjście. Na zakończenie projektu przewidziany jest piknik w formie grilla dla wszystkich uczestników.


Nazwa osiedla: Poniwiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: CSR Park Poniwiec, ul. Lipowa 20, 43-450 Ustroń

BOU05 - Plac zabaw dla dzieci

Wymiana zużytych płyt gumowych nawierzchni , zakup i montaż 2 sztuk dodatkowych urządzeń zabawowych.


Nazwa osiedla: Ustroń Centrum Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Szacunkowy koszt projektu po weryfikacji: 40000 zł
Lokalizacja: plac zabaw przy ul. konopnickiej na działkach 388/43,383/9

W Osiedlach: Ustroń Centrum oraz Poniwiec nie głosujemy.

Powyższe projekty zostały pozytywnie zweryfikowane
i automatycznie trafią na listę wybranych projektów do realizacji.

HARMONOGRAM BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2020

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE