HARMONOGRAM BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2017

PUBLIKACJA PROJEKTÓW
DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA

Lista projektów - OSIEDLE PONIWIEC

Liczba wszystkich projektów: 3

BOU023 - Kino Plenerowe Poniwiec

Proponujemy mieszkańcom Dzielnicy Poniwiec oraz całego Ustronia i jego gościom realizację dwunastu seansów kina letniego na terenie ośrodka Poniwiec- Mała Czantoria, w dolinie Rostuki, przy dolnej stacji kolei linowej. Realizacja wydarzenia planowana jest na każdy weekend lipca i sierpnia 2018 r. Pokazy będą odbywać się w piątki po zapadnięciu zmroku (około godziny 20.00). "Kino Plenerowe Poniwiec" będzie miało charakter nieodpłatny i otwarty. Będzie to największe tego typu przedsięwzięcie nie tylko w Beskidzie Śląskim, ale i w całym województwie śląskim, co będzie stanowiło zarówno ciekawą rozrywkę dla lokalnej społeczności, ale także niewątpliwie przyczyni się do wzrostu liczby turystów odwiedzających Ustroń.


Nazwa osiedla: Poniwiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39600 zł
Lokalizacja: Ustroń, ul. Akacjowa 107. Okolice dolnej stacji kolei linowej Poniwiec- Mała Czantoria.

BOU024 - Poniwiec- Szkolenie Integracyjne- szkolenie strzeleckie, amatorski turniej strzelecki i piknik integracyjny

Sporty strzeleckie kształtują charakter, uczą pokory, systematyczności oraz odpowiedzialności. W ramach projektu zaplanowane jest szkolenie dla mieszkańców osiedla Poniwiec z zakresu strzelectwa z broni palnej — pozwoli ono na zdobycie podstaw dotyczących posługiwania się bronią palną. Do szkolenia mogą przystąpić osoby dorosłe zarówno kobiety jak i mężczyźni oraz młodzież pod opieką osoby dorosłej. Szkolenia przeprowadzi doświadczony i certyfikowany przez Polski Związek Służb Mundurowych instruktor strzelectwa. Szkolenie będzie składać się z 3 etapów podzielonych na 3 weekendy: Część pierwsza: każdy z uczestników będzie mógł pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauczyć się jak bezpiecznie obsługiwać broń typu: Glock 17 (pistolet), CZ Scorpion EVO 3 (pistolet maszynowy) i Strzelbę gładkolufową (shotgun) i oddać łącznie 125 strzałów w tarczę. Część druga: turniej amatorski dla wszystkich uczestników szkolenia to sportowa rywalizacja i wyłonienie najlepszych strzelców w kategorii Kobiety i Mężczyźni. Część trzecia: piknik dla całych rodzin z muzyką i animacjami, rozdanie dyplomów dla wszystkich uczestników szkolenia oraz nagród dla najlepszych strzelców. Piknik odbędzie się w hotelu Park Poniwiec.


Nazwa osiedla: Poniwiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39670 zł
Lokalizacja: Piknik integracyjny- Hotel Park Poniwiec, ul. Lipowa 20, Strzelnica w Goleszowie ul. Olimpijska 10
Uwaga: Uwaga: koszt dojazdu do strzelnicy leży po stronie uczestników.

BOU29 - Zajęcia na basenie dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Projekt obejmuje zajęcia na basenie dla różnych grup wiekowych: a) aqua aerobik dla seniorów (60+) - gimnastyka usprawniająca w wodzie - 75 godzin b) aqua aerobik ogólnodostępny - 40 godzin c) grupowa nauka pływania dla dorosłych - 40 godzin d) grupowa nauka pływania dla dzieci w wieku 7-11 lat - 40 godzin


Nazwa osiedla: Poniwiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne Park Poniwiec - basen rekreacyjny

Pobierz: Kartę do głosowania w wersji papierowej - OSIEDLE PONIWIEC

Lista projektów - OSIEDLE USTROŃ DOLNY

Liczba wszystkich projektów: 5

BOU002 - Osiedlowe centrum aktywności fizycznej

Zainstalowanie dziewięciu ogólnodostępnych atrakcyjnych w użytkowaniu urządzeń Fitness. Na osiedlowym placu zabaw zachęci do podjęcia ćwiczeń ruchowych osoby w różnym wieku i zmotywuje do przejścia na zdrowszy tryb życia.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: teren osiedlowego placu zabaw

BOU005 - Hałas? Nie dla nas!

Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni korytarzy szkolnych po to, by dzieci w czasie przerw międzylekcyjnych mogły odpocząć, spędzić czas na kreatywnej zabawie lub - alternatywnie - na wypoczynku w towarzystwie rówieśników. W istotny sposób zminimalizuje to poziom hałasu w szkole, co ma istotne znaczenie dla zdrowia dzieci, pomoże w wyeliminowaniu agresji wśród uczniów, jak również skłoni ich do spędzania czasu na rozmowie i zabawie z rówieśnikami. Zaprojektowanie korytarzowych stref ciszy wyposażonych w miękkie kanapy i pufy, oddzielonych od reszty korytarza przenośnymi ściankami moderacyjnymi, zapewni dzieciom chwile wypoczynku, natomiast gry wielkoformatowe naklejone na posadzkę umożliwią kreatywną zabawę podczas przerw lub po zajęciach szkolnych. Zabawa na ścianie z klocków Lego wpłynie na rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz sprawności manualnej najmłodszych. Z kolei młodzież klas starszych będzie mogła grać z kolegami w Piłkarzyki oraz Cymbergaja, ograniczając czas spędzany samotnie "w sieci". Realizacja projektu w szkole sprawi, że z dobrodziejstwa Budżetu Obywatelskiego będzie korzystało codziennie kilkaset dzieci, które będą wracały zadowolone do domu i z radością pójdą następnego dnia do szkoły- co niewątpliwie przełoży się na szczęście ich rodzin.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39956 zł
Lokalizacja: Klimatyczna szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Michejdy w Ustroniu, ul. Daszyńskiego 31

BOU018 - Rewitalizacja skwerku przy ul. daszyńskiego za MDK "Prażakówka"

Wykonanie brukowanych alejek parkowych, wstawienie nowych ławek, koszy na śmieci. Urządzenie małego placu zabaw dla dzieci.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Ustroń, ul. Daszyńskiego 30, za MDK "Prażakówka"

BOU026 - "Kolorowe Przedszkole"- wymiana zewnętrznej elewacji części budynku

"Kolorowe Przedszkole"- wymiana zewnętrznej elewacji części budynku. Realizacja powyższego projektu podniesie w znacznym stopniu atrakcyjność budynku. Dzięki temu projektowi przedszkole zyska nowy, atrakcyjny wygląd z dzieci będą mogły się bawić i uczyć w nowoczesnej aranżacji architektonicznej. Wdrożenie tego projektu wpłynie korzystnie na wizerunek Ustronia jako miasta, które będzie się mogło poszczycić kolejną nowocześnie odrestaurowaną placówką oświatową.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39998 zł
Lokalizacja: Przedszkole nr 2 ul. Strażacka 1, 43-450 Ustroń

BOU027 - Słup reklamowy- jako prototyp

Słup reklamowy- cel: ograniczenie reklam powodujących "krzyk" w przestrzeni.


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Róg ul. Daszyńskiego i ul. Dworcowej

Pobierz: Kartę do głosowania w wersji papierowej - OSIEDLE USTROŃ DOLNY

Lista projektów - OSIEDLE HERMANICE

Liczba wszystkich projektów: 3

BOU008 - Przedszkole budzi naturalną ciekawość dzieci.

Projekt dotyczy zapewnienia bezpiecznego (łagodzenie skutków alergii), wspomagającego wszechstronny rozwój (ruchowy i intelektualny) oraz wspierającego zdolności i zainteresowanie (wykorzystanie pomocy multimedialnych) pobytu dziecka w przedszkolu.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 38950 zł
Lokalizacja: Przedszkole nr 4, ul. Wiśniowa 13, 43-450 ustroń

BOU015 - Ławka miejscem spoczynku

"Ławka miejscem spoczynku" to projekt, w którego myśli jest ustawienie 20 ławek na terenach zielonych oraz najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców w dzielnicy Hermanice. Ławki oprócz praktycznych zadań, będą upiększać naszą dzielnicę stwarzając mini strefy przyjazne dla mieszkańców.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Tereny zieleni w dzielnicy Hermanice, miejsca często uczęszczane

BOU017 - Bezpieczne przejście nad Wisłę przez ul.Skoczowską oraz montaż siłowni w pasie zieleni przy ul.Skoczowskiej

Celem projektu jest wykonanie przejścia i ulepszenie komunikacji osób chcących dostać się najdogodniejszym dojściem w Hermanicach nad Wisłę. Wykonanie bezpiecznego - oznaczonego - przejścia przez ul. Skoczowską do ul.Sosnowej z uwzględnieniem obniżenia chodnika po przeciwległej stronie. Odcinek drogi pomiędzy sklepami "Gama" i "Spar" jest bardzo często użytkowany przez samochody jadące ze zbyt dużą prędkością. Wiele osób przechodzi tą drogą nad Wisłę m.in.rodzice z małymi dziećmi czy rowerzyści co jest trudne i niebezpieczne. Druga część projektu to propozycja stworzenia w pasie zieleni znajdującym się wzdłuż ulicy Skoczowskiej (od jednego przystanku autobusowego do kolejnego) terenu rekreacyjnego - ustawienie kilku elementów siłowni oraz zewnętrznego stołu do ping-ponga, z których mogliby skorzystać zarówno dorośli jak i dzieci.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: ul.Skoczowska

Pobierz: Kartę do głosowania w wersji papierowej - OSIEDLE HERMANICE

Lista projektów - OSIEDLE LIPOWIEC

Liczba wszystkich projektów: 5

BOU003 - Modernizacja klatki schodowej w remizie OSP Ustroń- Lipowiec

Projekt dotyczy wymiany balustrady oraz wykonanie i montaż pochwytów przyściennych ze stali nierdzewnej na klatce schodowej budynku. Wykonanie cokołu żywicznego na całej długości ścian klatki schodowej budynku. Całość robót zapewni większe bezpieczeństwo użytkowników budynku remizy oraz poprawi wygląd estetyczny klatki schodowej.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 13010 zł
Lokalizacja: Ustroń, ul. Lipowska 116

BOU004 - Roztańczone Przedszkole

"Roztańczone Przedszkole" to projekt doposażenia Przedszkola nr 5 w Ustroniu w sprzęt muzyczny, nagłośnieniowy, fotograficzny oraz stroje do tańców dla lipowskich przedszkolaków. W ramach projektu planuje się zakup: profesjonalnego zestawu muzycznego z wieżami, zestawu nagłośnieniowego z 2 mikrofonami, cyfrowego aparatu fotograficznego oraz spódniczek, serdaków sukienek baletowych, T-shirtów z nadrukiem, kostiumów biedronki, pajacyka i strojów siatkarskich dla dzieci. Wyposażenie to uatrakcyjni organizowane w przedszkolu zajęcia artystyczne tj. muzyczne, rytmiczne, taneczne, teatralne, sportowe jak również uroczystości i imprezy środowiskowe. Umożliwi to rozwój zainteresowań dzieci i dokumentowanie ich umiejętności. Realizacja projektu pozwoli też na ciekawe zaprezentowanie się przedszkolaków w imprezach miejskich czy udział w rożnych konkursach i spartakiadach sportowych. Tym samym podniesie to nie tylko poziom zajęć edukacyjnych, ale również prestiż placówki.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 19514 zł
Lokalizacja: Przedszkole nr 5 w Ustroniu, ul. Lipowska 127

BOU006 - NOWOCZESNA SZKOŁA

Projekt NOWOCZESNA SZKOŁA ma umożliwić uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 poznanie samego siebie i otaczającego świata oraz rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny przez wprowadzenie do procesu edukacyjnego nowoczesnych pomocy naukowych na każdym etapie edukacyjnym. Ciekawe, interesujące i angażujące wszystkie zmysły prowadzenie zajęć ma: - uczyć zasad zdrowej współpracy, - stwarzać warunki do uczestniczenia w zajęciach i zabawie wszystkim dzieciom bez względu na indywidualne możliwości, - pozwalać na płynne przejście od stymulowania zmysłów odgłosami, szumami, obrazami do ruchu całego ciała.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 5 w Ustroniu ul. Szkolna 1

BOU007 - Bezpieczny Lipowiec - Miejsca postojowe dla samochodów nad Wisłą

Budowa miejsc postojowych na części działki 1351/1. Budowa miejsc postojowych polegałaby na utwardzeniu terenu poprzez nawiezienie klińca oraz tłucznia i rozciągniecie na długość ok. 26 m i szerokość 10 m.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Części działki 1351/1

BOU016 - Budowa ścieżki rowerowej jako łącznika ul Przetnica - fragment łączący cześć ul. Przetnica od strony ul Bernadka z częścią ul. Przetnica biegnącej od strony cmentarza (Dawny żółty szlak na Równicę)

Budowa ścieżki rowerowej jako łącznika ul. Przetnica - fragment łączący cześć ul. Przetnica od strony ul. Bernadka z częścią ul. Przetnica biegnącej od strony cmentarza (Dawny żółty szlak na Równicę) Prace mają polegać na: Robotach ziemnych - wyrównaniu i oczyszczeniu terenu oraz utwardzeniu ścieżki klińcem, tłuczniem (tam gdzie wymaga), naniesienie na mapy jako teren rowerowy. Szerokość ścieżki od 1-2 m długość 370 metrów. Łącznik pozwoli na skrócenie drogi dla rowerzystów - odciąży ul. Lipowską, Uatrakcyjnia okolicę, poprawi bezpieczeństwo stwarzając rowerzystom odrębną strefę ruchu.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Działka 1456/1

Pobierz: Kartę do głosowania w wersji papierowej - OSIEDLE LIPOWIEC

Lista projektów - OSIEDLE NIERODZIM

Liczba wszystkich projektów: 3

BOU013 - Mały reporter-Osiedle Nierodzim w obiektywie dzieci.

Celem głównym projektu „Młody reporter- Osiedle Nierodzim w obiektywie dzieci” jest integracja uczniów SP nr 6 w Ustroniu Nierodzimiu ze środowiskiem lokalnym poprzez dokumentowanie historii i wydarzeń istotnych dla życia społeczności z wykorzystaniem środków multimedialnych. Zakupiony w ramach projektu sprzęt multimedialny m. in. kamera, laptop wraz z oprogramowaniem, dyktafon i aparat fotograficzny pozwoli uczniom rozwijać reporterską pasję realizowaną w trakcie zajęć dziennikarskich. Zwieńczeniem niniejszego projektu ma być film dla mieszkańców o nich samych, a także walorach krajobrazowych i turystycznych naszej małej ojczyzny widzianych okiem kamery naszych dzieci.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 10000 zł
Lokalizacja: Osiedle Nierodzim - Szkoła Podstawowa nr 6 w Ustroniu

BOU019 - Siłownia zewnętrzna

Siłownia zewnętrzna ma być miejscem aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu dla osób w każdym wieku. Ćwiczenia w plenerze doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynację ruchową oraz podnoszą poziom endorfin. Ćwicząc poprawiamy naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Siłownia zewnętrzna umożliwi propagowanie zdrowego stylu życia Mieszkańców naszej dzielnicy.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 28730 zł
Lokalizacja: Nierodzim, ul. Kreta- boisko piłkarskie- zgodnie z wykonaną koncepcją przebudowy boiska z kwietnia 2017 r.

BOU020 - My som stela- podtrzymujemy tradycje ludowe.

Stroje regionalne Śląska Cieszyńskiego dla dziewczynek i chłopców- suknia cieszyńska i brusliki dla chłopców. Zestaw sprzętu nagłaśniającego i Miniwieża.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 10220 zł
Lokalizacja: Przedszkole nr 6 w ustroniu, ul. Szeroka 7

Pobierz: Kartę do głosowania w wersji papierowej - OSIEDLE NIERODZIM

PUBLIKACJA PROJEKTÓW
ODRZUCONYCH PRZEZ KOMISJĘ

Liczba wszystkich projektów: 6

BOU030 - Zielona Komórka

Na ulicy Partyzantów, w pobliżu budynków nr 4,6 i 8, w miejscu gdzie niedawno stały zniszczone budynki gospodarcze- komórki, powstaje mikro-zieleniec: „Zielona komórka”. Zieleniec — tak jak komórka żywego organizmu harmonijnie pomieści wiele elementów o różnych funkcjach, które sprawi, że powstanie miejsce kameralnego wypoczynku. Niewielki brukowany chodnik, placyk kamienny oraz oczko wodne, przenikać się będą z zielenią: żywopłotami, rabatami kwiatowymi, murawą, niewielkimi drzewami i krzewami. Funkcjonalność całości nada mała architektura: ławki, trejaż, oświetlenie. Całość wkomponuje się w szpaler dorodnych drzew porastających brzeg przepływającego w pobliżu cieku wodnego. Forma i lokalizacja zieleńca z jednej strony nie ograniczy możliwości dostosowania przyległych terenów do innych potrzeb mieszkańców, z drugiej strony, w każdym momencie umożliwi rozwój zieleni, o kolejną „komórkę”. Odpocznij w „zielonej komórce”.


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39500 zł
Lokalizacja: ul. Partyzantów, w rejonie budynków nr 4,6,8

BOU028 - Budowa boisk do piłki siatkowej plażowej przy ul. Nadrzecznej

Projekt budowy boiska do piłki siatkowej plażowej nad rzeką Wisłą, otoczonego piłkochwytem o wysokości 4m. Byłoby ono zlokalizowane obok nowego parkingu przy ul. Nadrzecznej, a dzięki niemu możliwe byłoby darmowe skorzystanie z kolejnego obiektu sportowego w naszym mieście przez mieszkańców oraz przybywających tu turystów.


Nazwa osiedla: Zawodzie Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 17000 zł
Lokalizacja: Ul. Nadrzecza, bezpośrednio przy planowanym budyku z natryskami itp

BOU010 - Projekt techniczny do wykonania chodnika dotyczy ul. Grabowej

Wykonanie projektu technicznego a co za tym idzie wykonanie 150 m chodnika + krawężnik.


Nazwa osiedla: Poniwiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: ul. Grabowa

BOU011 - Chodnik wzdłuż ul. Akacjowej- projekt techniczny

Chodnik wzdłuż ul. Akacjowej- projekt techniczny


Nazwa osiedla: Poniwiec
Lokalizacja: ul. Akacjowa

BOU009 - Oświetlenie górnej części ul. Bażantów

Montaż na istniejących słupach- oświetlenie uliczne


Nazwa osiedla: Poniwiec
Lokalizacja: Osiedle Poniwic

BOU014 - "Orle Gniazdo" platforma widokowa z stacją meteorologiczną oraz miernikiem czystości powietrza na Lipowskim Groniu

Budowa punktu widokowego- o powierzchni 12 m² (6 m długości, 2 m szerokości) w okolicach szczytu Lipowskiego Gronia. Punk widokowy powinien zostać wyposażony w lunetę pozwalającą na obserwację panoramy Śląska Cieszyńskiego. Przy platformie powinien być zamontowany maszt (słup) wraz z stacją meteorologiczną, miernikiem czystości powietrza oraz kamerą skierowaną na Osiedle Lipowiec. Urządzenia powinny być wyposażone w niezależne zasilanie (solarne) i podłączone do sieci internetowej – opcjonalnie zintegrowane z stroną Miasta – wyświetlać widok oraz odczyty z mierników i stacji.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Lipowski Groń 49°44’08.5” N 18°50’33.2” E (Okolice)

PUBLIKACJA PROJEKTÓW
DOPUSZCZONYCH DO REALIZACJI BEZ GŁOSOWANIA

Liczba wszystkich projektów: 5

BOU022 - "Nasze Zielone Osiedle"- zagospodarowanie i odnowa terenów zieleni wraz z elementami małej architektury w obrębie os. Centrum, ul. Konopnickiej oraz ul. Konopnickiej BIS.

Projekt ma na celu zróżnicowanie obecnego drzewostanu, krzewów oraz wzbogacenie o byliny wieloroczne. Część z nowych nasadzeń będzie miała miejsce w ramach nasadzeń zastępczych po wycince drzew chorych, uschniętych na których usunięcie otrzymano stosowne pozwolenie. Nowe drzewa i krzewy ukształtowane będą w formie jak najbardziej zbliżonej do naturalnej, co znacząco wpłynie na różnorodność biologiczna tego miejsca. Projekt zmierza do stworzenia przestrzeni zapewniającej potrzebę kontaktu z przyrodą, podnosi atrakcyjność osiedla pod względem wizualnym i biologicznym, zapewnia ład i porządek. Dodatkowo projekt uwzględnia zakup ławek, całorocznych koszy na odpady, co stanowi uzupełnienie małej architektury. Zakres projektu jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców osiedla, uzyskał również poparcie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Zacisze". Zachęcamy do głosowania.


Nazwa osiedla: Ustroń Centrum Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Realizacja zadania zgodnie z przyjętą nazwą ma odbyć się w obrębie działek 388/39, 388/38, 388/37, 393/42, 393/34, 393/29, 393/32, 393/15, 393/33.

BOU025 - Zakup gastronomicznej maszyny do mielenia mięsa oraz wyposażenia kuchni i stołówki Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, ul. Polańska 25.

Zakup gastronomicznej maszyny do mielenia mięsa oraz wyposażenia kuchni i stołówki dla Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, ul. Polańska 25 pozwoli m.in. dostosować część gastronomiczną szkoły do potrzeb związanych z reformą systemu edukacji, wymogów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz podnieść efektywność i dietetyczność produkowanej żywności i wydawanych posiłków dla uczniów szkoły i przedszkola. Zakup urządzeń i wyposażenia pozwoli na normalne i wydajne funkcjonowanie pionu żywienia placówki oświatowej.


Nazwa osiedla: Polana Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 18069 zł
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, ul. Polańska 25

BOU021 - Wymiana barier energochłonnych- ul. Skalica

Wymiana barier energochłonnych na odcinku wyjazdu na Równicę ul. Skalica od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Turystyczną w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników drogi (mieszkańców i turystów) oraz poprawy wizerunku terenu.


Nazwa osiedla: Zawodzie Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 40000 zł
Lokalizacja: Pas drogowy ul. Skalica

BOU012 - Zakup szafek szkolnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, ul. Polańska 25.

Zakup, transport i montaż 24 szafek modułowych Master midi 6 i Master 6 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, ul. Polańska 25. Szafka 6- skrytkowa, wykonana z blachy stalowej o grubości 0,6-0,8 mm, malowana metodą proszkową, wewnątrz każdej szafki znajdują się dwie półki do przechowywania np.: podręczników i przyborów szkolnych, z boku drążek oraz dwa haczyki na ubrania, zamykane unikalnym zamkiem z kodem szyfrowym. Szafki Master midi 6 przeznaczone będą dla uczniów klas I-IV, a szafki Master 6 dla uczniów klas V-VIII.


Nazwa osiedla: Polana Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 21599 zł
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu, ul. Polańska 25.

BOU 001 - Codziennie w formie- fizycznej i intelektualnej.

Projekt przeznaczony jest dla młodych mieszkańców naszej dzielnicy oraz ich opiekunów. Celem głównym jest wspieranie rozwoju, kształtowanie formy fizycznej i intelektualnej dzieci, a także kształtowanie nawyku dbania o bycie FIT, czyli w formie fizycznej i intelektualnej. Projekt zakłada działania prowadzone dwutorowo: po pierwsze -umożliwienie dzieciom w szkole nabywania kompetencji związanych z nowymi technologiami i rozrywkami umysłowymi; po drugie- jako przeciwwaga do działań intelektualnych- założenie na terenach zielonych Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu strefy relaksu z wykorzystaniem urządzeń do gier rodzinnych i zabaw. W ramach strefy intelektu planujemy przygotowanie sali przeznaczonej do zajęć związanych z programowaniem, umiejętnościami matematycznymi i logicznymi, natomiast w strefie relaksu chcielibyśmy umieścić stoły i ławy wraz z wielkoformatowymi trwałymi grami rodzinnymi oraz urządzenia do zabaw tematycznych. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem.


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu (podany przez wnioskodawcę): 39975 zł
Lokalizacja: Ulica Partyzantów 2- teren zielony przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu

W Osiedlach: Polana, Ustroń Górny, Ustroń Centrum oraz Zawodzie nie głosujemy.

Powyższe projekty zostały pozytywnie zweryfikowane
i automatycznie trafią na listę wybranych projektów do realizacji.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE