PUBLIKACJA NADESŁANYCH PROJEKTÓW

Szanowni Państwo,
Prezentujemy wszystkie zgłoszone projekty.
Uwaga: Szacunkowy koszt projektu jest podany przez wnioskodawcę.

Liczba wszystkich projektów: 22

Modernizacja budynku OSP Polana

Wymiana instalacji elektrycznej oraz instalacja systemu klimatyzacji na sali głównej OSP Polana


Nazwa osiedla: Polana Szacunkowy koszt projektu : 39950 zł
Lokalizacja: Budynek OSP Polana, ul Wczasowa 1, 43-4590 Ustroń
Id projektu: BOU01

Zakup nowych stołów i krzeseł do Remizy OSP Ustroń-Lipowiec

Projekt dotyczy zakupu nowych stołów w ilości 18 szt. i nowych krzeseł w ilości 100 szt., zakupione meble zastąpią stare i zniszczone meble w sali w Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu-Lipowcu.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: OSP Ustroń-Lipowiec, ul. Lipowska 116, 43-450 Ustroń
Id projektu: BOU02

„Szkoła – nasz drugi dom”

Doświadczenia wynikające z zamknięcia szkół uświadomiły wszystkim, jak ważnym miejscem jest szkoła. To nie tylko obiekt, w którym dzieci się uczą - to miejsce spotkań z przyjaciółmi, miejsce w którym można spotkać życzliwych ludzi, miejsce bezpiecznego pobytu przez kilka godzin dziennie - to drugi dom dziecka. Dobrze jest, jeżeli w tym drugim domu każde dziecko może znaleźć przestrzeń dla siebie i swoich przyjaciół w klasie oraz poza nią. Naszym marzeniem jest stworzenie takiej przestrzeni na korytarzu drugiego piętra szkoły, gdzie znajdą się wygodne kąciki wypoczynkowe – miejsca do spotkań z kolegami, miejsca niekończących się rozmów i dyskusji. Z kolei dla najmłodszych ukochanym miejscem jest ich klasa, w której każde dziecko ma swoją półeczkę lub szufladę na swoje książki i skarby. W większości sal są jeszcze meblościanki pamiętające lata siedemdziesiąte XX wieku. Może właśnie zakupienie kolorowych mebli do 7 sal edukacji wczesnoszkolnej spełni marzenie maluchów z Dwójki?


Nazwa osiedla: Ustroń Dolny Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Klimatyczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu
Id projektu: BOU03

Półkolonia i kolonia dla dzieci z Hermanic

Projekt zakłada organizację półkolonii ( dzieci młodsze np. 5,6-10lat) i kolonii (dzieci starsze np. 8-16 lat) dla dzieci z Hermanic podczas wakacji 2021r. Projekt taki będzie pomocą dla rodziców w pogodzeniu pracy zawodowej i sprawowaniem opieki, a dla hermanickich dzieci – świetna zabawa. Mnóstwo atrakcji: pieszych wędrówek, zwiedzania, sportu, konkursów itp.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: np. przedszkole nr 4
Id projektu: BOU04

Ogródek Sensoryczny przy Muzeum Ustrońskim

Ogród sensoryczny to miejsce tak zaprojektowane, aby w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać także na zmysły pozawzrokowe. Emitowane przez specjalnie dobraną roślinność doznania estetyczne, zapachowe, dźwiękowe czy dotykowe mają stymulować ośrodkowy układ nerwowy i prowokować mózg do efektywniejszego działania. Przy tym przebywanie na wolnym powietrzu wśród przyrody daje odczucie relaksu i odprężenia. Ogródek Sensoryczny, usytuowany przy otwartym w 2019 r. Domku Pracy Twórczej wpisuje się w nową koncepcję zagospodarowania terenu wokół Muzeum Ustrońskiego. Bliskość Parku Kuracyjnego oraz samego Muzeum Ustrońskiego sprawi, iż z naszego Ogródka będą korzystali zarówno zwykli mieszkańcy Ustronia, jak i turyści, uczniowie szkół, rodziny z dziećmi, seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Szczególnie z myślą o nich przestrzeń ogródka zaprojektowano w sposób ułatwiający poruszanie się osobom z różnym stopniem i rodzajem upośledzenia, a także osobom starszym. Całość założenia podzielono na kilka stref, odpowiadającym oddziaływaniu na poszczególne zmysły: ścieżkę sensoryczną, strefę zapachu, strefę dźwięku, strefę dotyku, strefę barw oraz strefę smaku. Muzealny Ogródek Sensoryczny będzie nowym miejscem na mapie Ustronia, przyciągającym odwiedzających swoim urokiem i harmonią, koić zmysły i umysł i którego obecność przyczyni się do uatrakcyjnienia terenów wokół Parku Kuracyjnego.


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu : 30000 zł
Lokalizacja: ul. Hutnicza 1
Id projektu: BOU05

"Ogólnodostępna strefa malucha"

Projekt zakłada zakup edukacyjnych i rekreacyjnych akcesoriów wyposażenia ogródka przedszkolnego w skład których wchodzić będzie m.in. huśtawka wahadłowa, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, przeplotnia z lin, bujawki na sprężynie, huśtawka równoważnia, nawierzchnia amortyzująca. Wszystkie urządzenia posiadać będą niezbędne certyfikaty wydane przez COMBRABID-BBC. Montowane urządzenia zostaną rozmieszczone z zachowaniem bezpiecznych stref zgodnie z obowiązującą normą PN-EN-1176. Sprzęt zostanie zamontowany na terenie zielonym ogrodu szkolnego, teren ten będzie ogólnodostępny.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: 43-450 Ustroń, ul.Szkolna 1, teren zielony przy SP5 w Ustroniu
Id projektu: BOU06

Wykonanie "mijanki" na ulicy Źródlanej

W celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w rejonie ulicy Źródlanej, należy zarurować przydrożny rów wraz z wykonaniem ścianki żelbetowej czołowej, poszerzyć drogę - stworzyć tzw. "mijankę".


Nazwa osiedla: Zawodzie Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: ulica Źródlana, działki numer 3870/4, 3870/7
Id projektu: BOU07

Zdrowy oddech przedszkolaka

Zakup oczyszczaczy powietrza do sal przedszkolnych w celu poprawy jakości życia i zdrowia dzieci


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu : 12000 zł
Lokalizacja: ul Szeroka 7 Ustroń Nierodzim
Id projektu: BOU08

Kolorowe przedszkole

Doposażenie bazy przedszkola w sprzęt rekreacyjny i multimedialny.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu : 19400 zł
Lokalizacja: Przedszkole nr 4, ul. Wiśniowa 13
Id projektu: BOU09

Parking dla os. Manhatan

Rozbudowa parkingu o 12 miejsc parkingowych zlokalizowanych na jarze, od północnej strony bloku nr 2 na osiedlu Manhatan.


Nazwa osiedla: Ustroń Centrum Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Osiedle Manhatan
Id projektu: BOU10

Sportowy Nierodzim - stół do tenisa stołowego

Ustawienie stołu do tenisa stołowego na utwardzonym podłożu (miejsce pod i wokół urządzenia ma zostać wybrukowane). Stół do tenisa stołowego zwiększy atrakcyjność skwerku przy ulicy Kreta i będzie dodatkową atrakcją dla dzieci, młodzieży, jak również i dorosłych. Jest to miejsce w bliskiej odległości od szkoły i boiska piłkarskiego. Dodatkowo urządzenie dostarczy wielu chwil radości i relaksu swoim użytkownikom bez względy na wiek, płeć i stopień sprawności. Znajdujące się na tym skwerku ławki będą miejscem odpoczynku nie tylko dla rodziców dzieci korzystających z tej formy zabawy, ale również osób starszych.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu : 25000 zł
Lokalizacja: Nierodzim, ulica Kreta, działka nr 356/1
Id projektu: BOU11

Budowa mini tężni solankowej

Mini tężnia solankowa jak na załączonym zdjęciu.


Nazwa osiedla: Zawodzie Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Parcela miejska nr 3671/1,lub alternatywnie w miejscu gdzie mają powstać siłownie zewnętrzne, tj. należałoby zrezygnować z budowy jednej siłowni na rzecz mini tężni. Do wykorzystania są trzy takie miejsca: koło "Malwy", "Magnolii" i Reumatologa.
Id projektu: BOU12

Aktywny Poniwiec 2021 - kontynuacja projektu

Aktywny Poniwiec 2021 to kontynuacja projektu z poprzednich lat. Projekt przewiduje zajęcia aqua aerobik 60+, aqua aerobik dla dorosłych, pływanie dla dorosłych oraz naukę pływania dla dzieci w wieku 7-11 lat (grupy początkujące oraz kontynuacja). Na zakończenie projektu odbędzie się wspólne szkolenie nordic walking razem z wyjściem w teren oraz piknik rodzinny z grillem w Parku Poniwiec.


Nazwa osiedla: Poniwiec Szacunkowy koszt projektu : 39990 zł
Lokalizacja: CSR Park Poniwiec, ul. Lipowa 20, 43-450 Ustroń
Id projektu: BOU13

Budowa boiska do siatkówki plażowej

Projekt dedykowany jest dla wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Na terenie stadionu znajduje się boisko do piłki nożnej, koszykówki oraz plac zabaw. Miejsce to jest bardzo popularne ponieważ jest otwarte i umożliwia korzystanie z zajęć ruchowych dla wszystkich. Zadanie to powinno zostać zrealizowane gdyż będzie stanowić uzupełnienie posiadanej bazy sportowo-rekreacyjnej oraz stworzy miejsce do prowadzenia dodatkowych zajęć z młodzieżą.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Teren stadionu KS Nierodzim
Id projektu: BOU14

Zaczarowana biblioteka

Projekt „Zaczarowana biblioteka” ma na celu odczarowanie tradycyjnej, szkolnej biblioteki i jej dotychczasowej roli. Ma stać się miejscem ważnym na mapie szkoły, szczególnym dla uczniów. To właśnie tutaj będą rozwijać swoje czytelnicze zainteresowania, dyskutować o książkowych nowościach. Pragniemy unowocześnić to miejsce i stworzyć przytulny, bezpieczny kąt dla najmłodszych. Modernizacji podlegać będą przestarzałe już regały na książki, miejsce pracy nauczycieli – bibliotekarzy oraz meble znajdujące się w czytelni. Nasza zaczarowana biblioteka ma być miejscem niezwykłym, w którym przyjemnie spędza się czas.


Nazwa osiedla: Nierodzim Szacunkowy koszt projektu : 20000 zł
Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Józefa Kreta 6
Id projektu: BOU15

Zagospodarowanie Zieleńca – ławki, siłownia i eko-łąka.

Projekt „Zagospodarowanie Zieleńca – ławki, siłownia i eko-łąka” chce stworzyć przyjazne i ładne miejsce dla wszystkich mieszkańców Hermanic. Dodanie dwóch urządzeń do siłowni zewnętrznej zwiększy jej atrakcyjność. Ławki, w tym jedna z wifi, będą miejscem odpoczynku. Kwitnące krzewy będą cieszyć oko, a ekologiczna łąka przyczyni się do ochrony środowiska w naszej dzielnicy.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Zieleniec przy ul. Skoczowskiej
Id projektu: BOU16

Czas na przerwę – czas na książkę!

Głównym celem projektu jest atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni biblioteki przeznaczonej na zajęcia ciche i czytanie oraz stworzenie dzieciom bezpiecznej, przyjaznej i kolorowej przestrzeni. Każde dziecko powinno mieć łatwy dostęp do książek, które je zainteresują, wciągną, zaintrygują. Nawyk czytania to we współczesnym świecie istotna wartość pozwalająca na pełne uczestnictwo w kulturze, inspiracja do zmian, czynnik niezbędny do poruszania się w świecie wymagającym ustawicznego kształcenia. Założeniem projektu jest, aby dzięki nowemu wyposażeniu zajęcia w bibliotece mogły odbywać się w komfortowych warunkach z dbałością o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci. Meble z odpowiednimi atestami będą dostosowane do wzrostu uczniów. Wygodne regały i półki oraz mobilna biblioteczka ułatwią korzystanie z książek podczas przerw, a wygodne siedziska i stoliki pomogą, w szczególności tym dzieciom, które szukają spokojnej, cichej przestrzeni do relaksu podczas przerwy między lekcjami.


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 1 w Ustroniu ul. Partyzantów 2
Id projektu: BOU17

Modernizacja Placu Zabaw (róg Ul. Różanej i Osiedlowej)

Projekt „Modernizacja Placu Zabaw (róg Ul. Różanej i Osiedlowej)” ma na celu stworzyć przyjazne i ładne miejsce dla dzieci z Hermanic i ich opiekunów. Dodanie 3 urządzeń przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku zwiększy atrakcyjność Placu Zabaw. Nowe ławki będą miłym miejscem odpoczynku. Stół do tenisa stołowego zmobilizuje do aktywności zarówno młodzież, jak i dorosłych mieszkańców okolicy.


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Plac Zabaw na rogu Ul. Różanej i Osiedlowej
Id projektu: BOU18

Modernizacja placu zabaw przy ul. Różanej

Modernizacja placu zabaw przy ul. Różanej


Nazwa osiedla: Hermanice Szacunkowy koszt projektu : 38654 zł
Lokalizacja: ul. Różana, działka nr 380/62 obręb Hermanice
Id projektu: BOU19

Mini pumptrack - plac zabaw dla rowerzystów, hulajnóg, deskorolek i rolek

Pumptrack Lipowiec - plac zabaw dla rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. Rekreacyjno - sportowe miejsce spotkań umożliwiające zabawę i trening sportowy. Tor zostanie zaprojektowany w taki sposób, aby korzystać mogły z niego zarówno małe dzieci, jak i młodzież oraz sportowcy.


Nazwa osiedla: Lipowiec Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Wzniesienie na przeciwko wypożyczalni rowerów miejskich
Id projektu: BOU20

Siłownia Plenerowa - Park Street Workout Ustroń Górny

Budowa Siłowni plenerowej - Park Street Workout, która umożliwi wszystkim obywatelom Ustronia oraz turystom uprawianie sportu na świeżym powietrzu.


Nazwa osiedla: Ustroń Górny Szacunkowy koszt projektu : 40000 zł
Lokalizacja: Plac Zabaw, Grażyny 7-9, 43-450 Ustroń - miejsce, gdzie kiedyś była rampa
Id projektu: BOU21

Konserwacja zabytkowych Krzyży

Odrestaurowanie i zabezpieczenie zabytków sakralnych.


Nazwa osiedla: Polana Szacunkowy koszt projektu : 34000 zł
Lokalizacja: Krzyż - zbieg ulicy 3 Maja i Świerkowej, Krzyż w kapliczce ul. Polańska 26
Id projektu: BOU22

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE